Knihovna města Hradce Králové

Knihovna města Hradce Králové

Společnost AG COM se podílela na realizaci nové moderní knihovny v Hradci Králové, kterou navrhl známý architekt David Vávra a která se uchází o prestižní titul Stavba roku 2013.

mestska_knihovna_hk_vertex_foto_(c)_tomas_maly_MG_6934

Ukázky slapoproudých technologií použitých v nové knihovně – zobrazovací velkoplošné jednotky LCD –TFT, systém jednotného času řízený radiovým DFC signálem.

Kabelové trasy pro veškeré slaboproudé technologie podtrhující vyjímečnost původní železobetonové konstrukce.

Rozvody sítě LAN (optické i metalické) slouží pro připojení lokálních PC do počítačové sítě, je využit  systém tras a podlahových krabic. Pokrytí celého prostoru knihovny signálem pro připojení notebooku, mobilu,  PDA atd. je k dispozici rychlá a spolehlivá WiFi síť.

Celý venkovní i vnitřní prostor knihovny je monitorován kvalitním kamerovým systémem CCTV.

Objekt knihovny je zabezpečen systémem EZS napojeným na pult centrální ochrany.

Ozvučení všech prostorů objektu  provedeno 100V rozhlasovým systémem s kompaktní rozhlasovou ústřednou a doplňujícími výkonovými zesilovači s možností  jeho využití i pro automatické vyhlášení poplachových zpráv či jiných důležitých informací v případě výskytu mimořádných událostí v objektu.

Jedinečný systém elektronické požární signalizace založený na vzorkování vzduchu nasávaného sítí velmi tenkých trubic s velmi velkým rozsahem citlivosti .

Hudební knihovna pro veřejnost je vybavena sedmi boxy pro zvukový poslech CD nosičů. Ovládání dotykovými displeji poskytuje posluchači přijemný komfort při studiu nebo běžném poslechu.

Po budově je proveden rozvod  televizního, rozhlasového a satelitního signálu.

Rozvody sítě LAN (optické i metalické) slouží i distribuci signálů technologií MaR